Pripravili sme pre vás tipy a praktické videonávody priamo od našich špecialistov
Nikdy však nezabúdajte:
odborné očné vyšetrenie je prvým krokom k slobodnému výberu optickej pomôcky na korekciu zraku, ktorá bude plne vyhovovať vášmu životnému štýlu. Je tak aj samozrejmým prvým kokom na vašej ceste k používaniu kontaktných šošoviek.
Aplikácia jednodenných kontaktných šošoviek
Vyberanie jednodenných kontaktných šošoviek
Myty o kontaknych sosovkach
Aplikácia mesačných kontaktných šošoviek
Vyberanie mesačných kontaktných šošoviek
Roztoky na kontaktné šošovky
Používanie šošoviek je jednoduché. Je to ako so všetkým - ak chcete, aby vám slúžili dlho a bez problémov, pamätajte si jednoduché pravidlá.
Vždy venujte pozornosť svojmu aktuálnemu zdravotnému stavu. Nepoužívajte kontaktné šošovky v prípade zápalov očí a ich okolia, ani v čase akútnych horúčkovitých ochorení, zápalov horných ciest dýchacích a podobne.
Pravidelne navštevujte svojho očného špecialistu. Pri používaní kontaktných šošoviek by ste mali chodiť na pravidelné kontroly zraku každého pol roka a nikdy nie menej než raz ročne.
V prípade zhoršenia kvality videnia v kontaktných šošovkách kontaktujte neodkladne svojho očného špecialistu.
Používajte len kontaktné šošovky a prípadne roztoky na starostlivosť o kontaktné šošovky, ktoré vám odporučil váš očný špecialista. Prípadnú zmenu s ním vždy konzultujte. Dodržujte odporúčané termíny pre výmenu kontaktných šošoviek, prípadne roztokov a puzdra na kontaktné šošovky. Riaďte sa príbalovými inštrukciami ku každému produktu.
Nespite v kontaktných šošovkách, ak vám to výslovne s daným typom kontaktných šošoviek neschválil váš očný špecialista.
Chráňte kontaktné šošovky, puzdro na kontaktné šošovky a prípadné ďalšie pomôcky pred kontaktom s vodou z vodovodu, prípadne ďalších vodných zdrojov.
Nepoužívajte vodu z kohútika na čistenie a oplachovanie kontaktných šošoviek a puzdra na kontaktné šošovky. Nepoužívajte kontaktné šošovky pri vodných športoch, plávaní, v sprche, v saune.
Vyhnite sa v kontaktných šošovkách prostrediu, ktoré by mohlo byť znečistené škodlivými chemickými výparmi alebo nadmernou mierou prachu v ovzduší. Suché a klimatizované prostredie môže viesť k nižšej znášanlivosti kontaktných šošoviek.
V prípade dráždenia, pálenia, škriabania alebo červenania očí vyberte šošovky, a pokiaľ sa stav nelepší, vyhľadajte neodkladne odbornú lekársku pomoc u oftalmológa.
Nikdy nepoužívajte viditeľne poškodenú kontaktnú šošovku alebo šošovku vybalenú z viditeľne poškodeného balenia – blistra.
Vždy majte k dispozícii okuliare s vašou aktuálnou dioptrickou korekciou pre prípad, že nemôžete kontaktné šošovky z nejakého dôvodu použiť.
Prihlásiť sa do programu „Moje prvé šošovky“