Tretí a posledný krok programu „Moje prvé šošovky“. Blížime sa do cieľa vašej cesty ku kontaktným šošovkám, a preto stojí za to pozrieť sa späť na jej začiatok.

Viac slobody, vyššie sebavedomie a lepšie periférne videnie sú najčastejšie hodnoty, ktoré zdôrazňujú používatelia kontaktných šošoviek pri ich hodnotení. Rozšírenie možností korekcie zraku vám dáva možnosť vybrať si medzi okuliarmi a kontaktnými šošovkami podľa aktuálnej potreby a situácie. Niekoľko príkladov, ktoré možno zažijete „prvýkrát“ vďaka kontaktným šošovkám.

1. Prechádzka v daždi – už žiadne zmoknuté a zahmlené okuliare.
2. Tanec a šport
– môžete si pri ňom poskočiť bez obáv, že vám spadnú okuliare.
3. Nosenie bežných slnečných okuliarov – vďaka šošovkám si môžete vybrať bežné slnečné okuliare bez dioptrií.
4. Líčenie a make-up
– už žiadne rozmazané tiene.
5. Sledovanie 3D filmov
– nebudete musieť mať na očiach dvoje okuliare.
6. Otvorenie rúry
– už žiadna para na okuliaroch.

postranniPar

Program "Moje prvé šošovky" je s vami na každom dôležitom kroku po celý nasledujúci rok.

Vaša cesta pokračuje
Pre pohodlné a dlhodobé nosenie kontaktných šošoviek je dôležité, aby ste sa cítili stále sebaistejšie a mohli si tak šošovky dokonale užiť. Spadá sem aj istota pri nasadzovaní a vyberaní šošoviek a vedomie, že sa prípadne máte na koho obrátiť s prosbou o pomoc. Spolu s vaším očným špecialistom vás bude program "Moje šošovky" sprevádzať na každom dôležitom kroku.

Výber šošoviek

Ako nový používateľ kontaktných šošoviek sa počas prvých niekoľkých týždňov ich pravidelnejšieho nosenia môžete stretnúť s niektorými situáciami, ako sú suché alebo podráždené oči. Na začiatku používania šošoviek je to celkom bežné – vaše oči sa šošovkám ešte len prispôsobujú.

Pokiaľ budete chcieť, môžete vyskúšať iné šošovky. Na trhu je ich široká ponuka, z ktorých si vyberie prakticky každý používateľ podľa svojich osobných potrieb. Váš očný špecialista vám pri výbere šošoviek poskytne dôležité rady.

Aplikácia jednodenných kontaktných šošoviek

Vyberanie jednodenných kontaktných šošoviek

Myty o kontaknych sosovkach

Aplikácia mesačných kontaktných šošoviek

Vyberanie mesačných kontaktných šošoviek

Roztoky na kontaktné šošovky

5 vecí, s ktorými sa môžete stretnúť počas prvých troch týždňov nosenia šošoviek:

1. Nasadzovanie a vyberanie – tieto činnosti vám časom pôjdu jednoduchšie a lepšie, z času na čas s nimi však môže byť problém. To je celkom normálne. Praktické tipy a triky vrátane pripomenutia, ako šošovky správne nasadzovať a vyberať, nájdete na videu na vyššie uvedenom odkaze.

2. Suché oči
– pretože sú pre vás šošovky niečím novým, oči si na ne stále zvykajú, a predovšetkým ku koncu dňa môžete mať pocit suchých očí a cítiť potrebu si šošovky vybrať. Pred vybratím môže pomôcť, ak si v takom prípade nakvapkáte do očí zvlhčujúce očné kvapky. Pokiaľ aj naďalej budete vnímať ku koncu dňa pocit suchých očí, porozprávajte sa so svojím očným špecialistom, ktorý vám môže odporučiť iný typ kontaktných šošoviek.

3. Začervenané a opuchnuté oči
 – pretože sa nasadzovanie a vyberanie kontaktných šošoviek stále učíte, môžu pre vás tieto činnosti byť náročné. Pokiaľ sa navyše veľa dotýkate očí okolo šošovky, môžu začervenať a opuchnúť. To je celkom normálne – dajte si na chvíľu pauzu a skúste to neskôr. Pokiaľ budú oči začervenané dlhší čas, oznámte to očnému špecialistovi.

4. Zahmlené a nejasné videnie
– vaše oči si na kontaktné šošovky stále zvykajú, a preto v nich môžete vidieť inak než s okuliarmi. Po nejakom čase nosenia šošoviek sa vaše videnie ustáli, a ak nie, dajte vedieť svojmu očnému špecialistovi. Môže vám odporučiť iný typ šošoviek.

5. Uvedomovanie si šošoviek
– keď s nosením šošoviek ešte len začínate, stáva sa, že si „uvedomujete“, že ich máte v očiach. To je celkom bežné a časom sa to zlepší. Pokiaľ však šošovky v očiach cítite tak, že vám to nie je príjemné, konzultujte to so svojím očným špecialistom, ktorý vám odporučí vhodnejší typ šošoviek.

Je celkom prirodzené, že na nosenie kontaktných šošoviek si budete zvykať prvých niekoľko týždňov alebo mesiacov. Pokiaľ sa chcete porozprávať s očným špecialistom, kliknite na nasledujúce tlačidlo.

Kontrola najneskôr po prvom roku nosenia šošoviek

Približne rok po tom, ako ste začali nosiť kontaktné šošovky, vás budeme kontaktovať, aby sme vám pripomenuli kontrolu v rámci následnej starostlivosti. Očný špecialista skontroluje, že máte zdravé oči a že vám nosenie zvolených kontaktných šošoviek aj naďalej vyhovuje.

Pre vás je to príležitosť zoznámiť sa s novinkami a aktuálnou ponukou na trhu, ktorá by vám mohla priniesť ďalšie výhody, obzvlášť v prípade, že vo vašom životnom štýle došlo v uplynulom roku k zmenám.

Prihlásiť sa do programu „Moje prvé šošovky“